Дома Македонски спорт Мак ракомет „Ќе се обидеме да ги искористиме слабостите на Кил“

„Ќе се обидеме да ги искористиме слабостите на Кил“

Вардар во среда од 20:45 часот ќе го пречека Кил во рамките од 6. коло во Лигата на шампионите.

На денешната прес-конференција зборуваше македонскиот голмани Мартин Томовски кој добро го познава Кил затоа што бранеше во Лудвигсхафен во Германија.

„Имавме некои недоразбирања во одбраната во последните две средби, верувам декап ротив Кил ќе треба да се поправи тоа. Потребно да имаме концентрација и дисциплина во клучните моменти. Кил е одлична екипа, добро се познаваат, одлично играат, меѓутоа како и секоја друга екипа и тие имаат слабости и ние ќе се обидеме тие слабости да ги искористиме“, изјави Томовски.

Фото: РК Вардар/Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Реал се откажа од Погба, ја сака ѕвездата на Лестер

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид е во потрага по дефанзивен играч за врска, …