Дома Трансфер зона Њукасл сака да го „украде“ Мукоко пред носот на Барселона

Њукасл сака да го „украде“ Мукоко пред носот на Барселона


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Њукасл испратил богата понуда до талентот на Борусија Дортмунд, Јусуфа Мукоко.

Англиските медиуми пренесуваат дека „чавките“ му нудат на 18-годишниот талент плата од 150.000 фунти неделно.

На овој начин Њукасл сака да ја победи конкуренцијата од Челзи и Барселона и да го „украде“ големиот талент.

18-годишниот напаѓач веќе има шест гола и четири асистенции во Бундеслигата и доби повик за германската репрезентација за Светското првенство.

Актуелниот договор на талентот истекува на лето, а Мукоко ја шокираше Борусија бидејќи одби да ја продолжи соработката за 5 милиони евра по сезоната.

Се шпекулираше дека Барселона е најблиску до неговиот потпис, но Њукасл исрати понуда која не се одбива.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…