Дома Луд Спорт Љубовницата на Марадона: Ме тераше да ги зголемам градите, земав кокаин…

Љубовницата на Марадона: Ме тераше да ги зголемам градите, земав кокаин…

Мавис Алварез со нејзината исповед за времето минато со Диего Армандо Марадона привлече големо внимание на светската јавност.

Алварез гостуваше во „Америка ТВ“ и проговори за нешта за кои молчела веќе 20 години, а кои се однесуваат на времето минато со поранешниот фудбалер.

„Жал ми е за себе кога знам дека на 16 години учествував во такви работи. Но, тоа е уште едно искуство во животот. Кокаин почнав да користам на 16 години, иако Марадона прво ми забрануваше, а потоа почна да инсистира на тоа. Меѓутоа, јас дрогата ја оставив и пред да се разделам со Марадона“.

„Исто така, тој ме тераше да ги зголемам и градите. „Неговата желба беше да направам операција во куќа на Куба во која живеевме, а јас одбив од страв дека нема добри услови. Потоа реши да ме однесе во Буенос Аирес. Операцијата на моите гради беше многу тешка“, открива Алварез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…