Дома Трансфер зона Јувентус му поставил ултиматум на Киеза

Јувентус му поставил ултиматум на Киеза

Федерико Киеза не брза со носењето на одлука за неговата иднина, сепак Јувентус сака неговата ситуација да се реши колку што е можно побрзо.

Според последните информации од Италија, Јувентус на Киеза му поставил ултиматум или да потпише нов договор или да си замине летово.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Се интересираше Рома за Киеза и во италијанските медиуми се пишуваше дека имале договор со Јувентус, меѓутоа потоа поради неодлучноста на фудбалерот се откажаа од преговорите.

Сегашниот договор на италијанскиот репрезентативец истекува јуни 2025 година и Јувентус не сака да го изгуби бесплатно.

Платата која сега ја има Киеза е шест милион иевра, а Јувентус за нов договор му нуди пет милиони евра плус еден преку бонуси.

Интерес за Киеза покажуваа и екипите на Наполи и Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …