Дома Фудбал Останато Јувентус во новата верзија на „Фудбал Менаџер“ ќе има друго име

Јувентус во новата верзија на „Фудбал Менаџер“ ќе има друго име

Новото продолжение на популарната „Фудбал Менаџер“ излегува следниот вторник, а во него ќе го нема името на Јувентус.

Италијанскиот шампион има ексклузивен договор со Конами кој ги откупи правата за својата верзија на ПЕС 2020 и тоа значи дека името на Јувентус не смее да се споменува во ниту една друга игра.

На ФИФА 2020 Јувентус го носи името Пјемонте Калчо, а во новиот „Фудбал Менаџер“ името на црно-белите ќе биде Зебри со што се алудира на нивниот дрес.

Треба да се нагласи дека играчите на Јувентус ќе си ги имаат стандардните имиња.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола му одговори на Мурињо: Игравме по исти правила!

Од вчера во јавноста актуелна е одлуката Манчестер Сити да не биде исфрлен од Лигата на ша…