Дома Македонски спорт Јовановска: Тренинзи, солзи, повреди, неправди… Презадоволна сум од се што дадов на татамите!

Јовановска: Тренинзи, солзи, повреди, неправди… Презадоволна сум од се што дадов на татамите!

Maкедонската каратистка Пулексенија Јовановска дебитираше на олимпискиот турнир и натпреварувањето го заврши во првата рунда. Како и да е таа е задоволна од прикажаното.

„Колку вредеше, сите овие години, тренинзи, пот, солзи, повреди, неправди.. Презадоволна од сè што дадов на татамите!  Привилегија е што бев дел од оваа приказна, завршив на деветттата  позиција. 

Горда на себе за секоја секунда помината во сала сите овие години. Фала ти Боже за сè’. Ви се заблагодарам на сите за огромната поддршка,на сите вие што верувавте во мене кога беше најтешко“, порача Јовановска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …