Дома Трансфер зона Ѕвездата на Интер се сели на Олд Трафорд

Ѕвездата на Интер се сели на Олд Трафорд

Менаџерот на Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за својот сонародник и играч на Интер, Дензел Думфрис.

27-годишниот десен бек веќе неколку сезони блеска во дресот на Интер, па се етаблираше во еден од најдобите десни бекови во Серија А.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Интер има финансиски проблеми, па доколку пристигне понуда повисока од 50 милиони евра е спремен да го продаде на лето.

Најсилен интерес за него покажува Манчестер Јунајтед, бидејќи е голема желба на Тен Хаг и е спремен да понуди 50 милиони евра.

Холанѓанецот исто така е спремен да го напушти Интер и преферира преселба во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со нег…