Дома Останати Кошарка Ѓорѓевиќ: Имаше тензии и нервози, не сум задоволен!

Ѓорѓевиќ: Имаше тензии и нервози, не сум задоволен!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Србија ја доби Хрватска во балканското дерби во четвртфиналето со 86:83 (ВИДЕТЕ ОВДЕ), а селекторот Александар Ѓорѓевиќ вели дека не е задоволен.

„Резултатот е добар, но не мислете дека сме задоволни и дека овде ќе застанеме. Мислам дека имаме и право и обврска и амбиција да се бориме за финалето“.

„Имаше тензии и нервози од сите страни. Ова не е обичен натпревар бидејќи натпреварите меѓу Хрватска и Србија никогаш не се обични, туку секогаш се поголеми од самиот пласман во полуфиналето од некое натпреварување“, вели Ѓорѓевиќ.

Тој ја пофали Хрватска: „Хрватите се неверојатно искусна и паметна екипа која овде одигра мошне добар турнир“.

Србија за финалето ќе се бори против Австралија од која изгуби во групната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Спектакуларната атмосфера на навивачите на Партизан главна тема во Европа!

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Вчера во „Шатрк Арената“, тимот н…