Дома Трансфер зона Ѓоко Зајков пред заминување од Левски

Ѓоко Зајков пред заминување од Левски

Ѓоко Зајков не е во плановите на бугарски Левски, па клубот му порачал да си бара нова средина.

Според информациите на бугарски „Блиц“ Зајков разговарал со тренерот танимир Стоилов за време на подготвките во Турција и конечниот идход од оваа средба бил дека македонскиот дефанзивец може да си замине веднаш.

Во бугарските медиуми се наведува ваквиот развој на настаните е изненадување затоа што Зајков беше солиден во есенскиот дел на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Завршен е трансфер на Ериксен во Премиер лигата!

Кристијан Ериксен повторно ќе играм фудбал и тоа во Премиер лигата. Најголемите островски …