Дома Останати Ѓоковиќ и Кирјос направија спектакл во Мелбурн🎥

Ѓоковиќ и Кирјос направија спектакл во Мелбурн🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Во пресрет на „Австралија опен“, Новак Ѓоковиќ и Ник Кирјос одиграа егзибискиски меч пред преполни трибини во Мелбурн.

Двајцата тенисери понудија одлична забава за навивачите, а притоа Ѓоковиќ заигра српско коло и почна да „меша“ со задникот.

Бидејќи стануваше збор за егзибициски меч сетовите се играа до четири добиени гемови, а Кирјос го доби првиот во тај-брејк, Ѓоковиќ славеше во вториот со 4:2. На крајот се играше супер тај-брејк во кој Австралиецот славеше победа до 10:9.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Ѓоковиќ само се жали и плаче по медиумите, секаде прави драма“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десе…