Дома Останати Тенис Ѓоковиќ испрати порака по страшниот масакp во Цетиње 📸

Ѓоковиќ испрати порака по страшниот масакp во Цетиње 📸

Во Црна Гора, во Цетиње вчера се случи страшна трагедија, нешто што не се памети во оваа земја па и на Балканот.

Маскpoт однесе 11 жртви меѓу кои и две деца, а уште шестмина беа повредени. Порака на сочувство до црногорскиот народ испрати и Новак Ѓоковиќ.

Виновникот започнал да yбива луѓе на улица, за на крајот да биде ликвидиpaн од друг сосед кој така спречил оваа огромна трагедија да биде уште поголема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал испрати порака до Ѓоковиќ на српски

Новак Ѓоковиќ одигра маестрално на „Лајвер Купот“ и донесе четири поени за тимот на Европа…