Дома Останати Тенис Ѓоковиќ доби тешка група на финалниот АТП мастерс турнир

Ѓоковиќ доби тешка група на финалниот АТП мастерс турнир


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Финалниот АТП мастерс турнир ќе се игра во Торино, а сега се определени и двете групи во кои се поделени учесници.

Главен фаворит на турнирот ќе биде Новак Ѓоковиќ и ќе игра во „црвената група“. Групата воопшто не е лесна затоа што ќе игра против Стефанос Циципас, Андреј Рубљов и Данил Медведев.

Другата „зелена група“ ја сочинуваат Надал, Каспер Руд, Феликс Оже-Алијасим и Тејлор Фриц. Ќе потсетиме, според формата двата најдобри од двете групи играат во полуфиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…