Дома Останати Тенис Ѓоковиќ го победи коронавирусот!

Ѓоковиќ го победи коронавирусот!

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ го победи коронавирусот.

Ѓоковиќ и неговата сопруга беа позитивни на Ковид-19 по враќањето од Задар и претходниот период го поминаа во самоизолација.

Денешниот тест кој го направија двајцата покажа дека се негативни.

Ќе потсетиме Ѓоковиќ се зарази за време на турнирот „Адрија Тур“ кој тој го организираше и на кој се заразија повеќе учесници.

За организацијата на овој турнир Ѓоковиќ доби и бројни критики од целиот свет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Го одигравме најдоброто полувреме, но со пораз се простивме од Мундијалот

Македонската ракомента репрезентација со пораз од Белорусија ги заврши настапите на Светск…