Дома Останати Тенис Ѓоковиќ блескаше во првото коло на Австралија Опен

Ѓоковиќ блескаше во првото коло на Австралија Опен


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Новак Ѓоковиќ по две години заигра на Австралија Опен и не разочара со фантастична игра и 3:0 во сетови го совлада Шпанецот, Карбаљес Баена.

Публиката на од трибините му приреди одличен пречек на Ѓоковиќ (тука), а тоа сигурно беше дополнителна мотивација за српскиот тенисер. Работата против Баена Ѓоковиќ ја заврши за два часа и две минути.

Каков-таков отпор Баерн пружаше во првите два сета кои ги освои Ѓоковиќ со 6:3 и 6:4, додека во третиот сет немаше никаква шанса и Новак го доби со 6:0.

Со ваквиот настап Ѓоковиќ покажа дека барем засега нема проблеми со повреда како што се најавуваше во пресрет на почетокот на турнирот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Убедлива победа на Калин против Пејчковски за пласман во четвртфинале

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Македонскиот најдобар тенисер Калин Ивановск…