Дома Фудбал Останато Што ќе каже Мурињо? Кејн на -7 скокна во снег (ВИДЕО)

Што ќе каже Мурињо? Кејн на -7 скокна во снег (ВИДЕО)

Напаѓачот Хари Кејн одлучи да отиде на краток одмор за подобро да го дочека продолжението од сезоната.

Кејн со сопругата и ќерката отпатува во Лапонија, а на социјалните мрежи објави интересно видео. Иако температурата беше -7 Кејн истрча од џаукузито и се фрли во снег додека неговата сопруга го снимаше.

„Нова техника за опоравување“, напиша Кејн.

Интересно е што англискиот фудбалер за одмор избра едно вакво место, за разлика од неговите колеги кои за одморите заминуваат на егзотичните плажи.

View this post on Instagram

New recovery technique 🥶❄️😂

A post shared by Harry Kane (@harrykane) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…