Дома Фудбал Останато Што прави Гризман додека фудаблскиот свет го исчекува неговиот трансфер? (ФОТО)

Што прави Гризман додека фудаблскиот свет го исчекува неговиот трансфер? (ФОТО)

0

Французинот очигледно баш и не се грижи, а веројатно и нема потреба се би требало да биде многу брзо завршено.

Барселона трансферот на Гризман би можела да го потврди и до крајот на денот. Голем број шпански и француски медиуми од вчера вечер и утрово објавуваат дека Каталонците се согласиле да ја платат клазулата од 120 милиони евра во целост без никакви рати.

И додека во фудбалската јавност на големо пишува за неговиот трансфер францускиот голгетер ужива на Ибица во друштво на неговата партнерка Ерика.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар се враќа во тимот – ќе патува со ПСЖ на турнеја во Кина

Бразилската суперѕвезда Нејмар, ќе патува со Пари Сент Жермен на предсезонската турнеја во…