Дома Фудбал Останато Што направил Ибра кога Гвардиола му кажал да не доаѓа со Ферари на тренинг?

Што направил Ибра кога Гвардиола му кажал да не доаѓа со Ферари на тренинг?

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ даде големо интервју по завршување на кариерата на крајот на минатата сезона.

Ибрахимовиќ гостуваше во емисијата на Пирс Морган, а целото интервју се очекува да биде објавено во следните денови.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Легендарниот фудбалер раскажа детали од првата средба со тренерот Пеп Гвардиола кога стана играч на Барселона.

Ибрахимовиќ во својата автобиографија се нарекува „Ферари“, кое Гвардиола го „возел како Фиат“, а во емисијата раскажа интересна анегдота.

„Гвардиола ме предупреди да не доаѓам со Ферари. Знаете што направив? Го паркирав моето е*ено Ферари“, кажа Ибрахимовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…