Дома Фудбал Шпанија грми: Судијата обезбеди три бода за Барселона! 🎥

Шпанија грми: Судијата обезбеди три бода за Барселона! 🎥

Барселона вчера потешко од очекуваното дојде до победа против Ваљадолид (1:0).

По овој натпревар големи критики се упатени кон судијата Сантијаго Хаиме Латре, кој според многумина е најзаслужните за трите бода на Барселона.

Прво немаше реакција од него и од ВАР кога Жорди Алба играше со рака во шеснаесетникот.

Втората ситуација е црвениот картон за Плано после стартот од Дембеле.

Барселона после двете такви одлуки победничкиот гол го постигна во 90. минута преку Осман Дембеле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…