Дома Видео Шоу на ирските навивачи во Копенхаген: Жените им ги покажуваа гаќите! (видео)

Шоу на ирските навивачи во Копенхаген: Жените им ги покажуваа гаќите! (видео)

0

Навивачите на Република Ирска имаа голема причина за славје после првиот меч од баражот за СП, откако успеаа да се одбранат и да одиграат 0:0 против Данска во Копенхаген.

Ирските навивачи направија невидено шоу пред еден магазин за долен веш. Се собраа и пееа пред продавницата, а кога една госпоѓа излезе, побараа од неа да им покаже што купила.

Молбата им беше задоволена па гаќите се виореа пред нив, на општо задоволство.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…