Дома Видео Шоу во Лисабон, Аталанта на колена, ПСЖ со пресврт до полуфинале

Шоу во Лисабон, Аталанта на колена, ПСЖ со пресврт до полуфинале

Аталанта и ПСЖ вечерва го одиграа натпреварот од четвртфиналето во ЛШ, а Парижаните славеа со 2:1 и обезбедија пласман во полуфиналето.

Аталанта ги изненади сите во 27. минута кога поведе со 1:0 преку голот на Пашалиќ.

Но, после тоа ПСЖ тргна со сите сили во напад и кога се чинеше дека е готово израмнија на 1:1.

Во 90. минута топката дојде до Маркињос кој успеа да погоди за 1:1, a само две минути подоцна шок за италијанците.

После една прекрасна акција топката доаѓа до Чупо-Мотинг кој погодува за 2:1 и неверојатен пресврт на ПСЖ за полуфинале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тешки зборови од агентот на Бејл: Реал треба да бакнува земјата по која Бејл газел

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл пред неколку дена како позајмен играч го засили Тотенх…