Дома Топ вести ШОК: Нејмар сака да се врати во Барселона!?

ШОК: Нејмар сака да се врати во Барселона!?

0

Нејмар ова лето стана најскапиот фудбалер на сите времиња и за сума од 222 милиони евра ја напушти Барселона и се пресели во ПСЖ. Сепак, се погласни се шпекулациите дека Бразилецот не е среќен во Париз.

Иако заработува огромна сума на пари, прва ѕвезда е во тимот, сепак Нејмар не е задоволен, па веднаш почнаа да кружат гласини дека ПСЖ ќе биде само привремена станица за него.

Тоа не се забележува на теренот, бидејќи Нејмар на 12 натпревари има учинок од 11 гола и 9 асистенции. Меѓутоа, прво имаше конфликт со Кавани кој го обиколи светот, а потоа и несогласувања со тренерот Унаи Емери.

Поради тоа локалните медиуми започнаа да шпекулираа дека Нејмар е не е среќен во ПСЖ и во Париз воопшто, а вистинска бомба предизвика информацијата што ја објави каталонски „Спорт“, инаку весник кој е близок до Барселона.

„Спорт“ објави дека 25-годишниот напаѓач, кој неодамна беше во Барселона и ги посетил клубот, ги прашал поранешните соиграчи дали би го примиле назад. Наводно, тој во разговор со Меси, Пике и Суарез ги испитувал за теренот за можно враќање на „Камп Ноу“.

Ова звучи неверојатно со оглед на фактот што Нејмар непријателски замина од Барселона и најави тужба до клубот за неисплатени 26 милиони евра.

Сепак, весникот тврди дека Бразилецот има проблем со актуелниот претседател и раководство, кое наскоро може да бидат променети…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за преубавата тенисерка – На Марија Шарапова и се заканува затворска казна!

На познатата убава тенисерка Марија Шарапова и се заканува казна затвор и тоа во Индија. Т…