Дома Топ вести Шок и тpaгедија: Почина судија кој викендов му судеше на ПСЖ!

Шок и тpaгедија: Почина судија кој викендов му судеше на ПСЖ!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Француската јавност е шокирана со веста за смртта на познатиот судија Јохан Хамел.

Хамел починал откако добил мозочен удар за време на тренинг и набрзо починал. 42-годишниот судија не беше помеѓу судиите во Катар и паузата сакал да ја искористи за подобро да се спреми. Вчера како и многу пати претходно излегол на тренинг, меѓутоа набрзо му се слошило и се срушил на теренот.

Лекарите интервенирале, меѓутоа можеле само да ја потврдат cмртта која настанала како последица од мозочен удар. Веста беше потврдена и од француската судиска организација.

Изминатиов викенд тој беше дел од судиската екипа на пресметката помеѓу ПСЖ и Оксер кој „светците“ го добија со 5:0, на овој дуел беше главен во ВАР собата. Последен пат на теренот беше на пресметката помеѓу Лил и Рен на 6. ноември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европската Суперлига повторно се формира?Сега со 80 клубови и никој ќе нема сигурно место

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Европската фудбалска…