Дома Топ вести Шок за Гвардиола – претрес во приватниот лет на неговото семејство!

Шок за Гвардиола – претрес во приватниот лет на неговото семејство!

0

Пеп Гвардиола потврди дека акцијата навистина се случила, но не сфаќа зошто…

Семејството на Пеп Гвардиола беше во посета на тренерот на Манчестер Сити, а во Каталонија се вратија со првиатен авион.

Но, на аеродромот „Ел Прат“ во Барселона ги дочека пријатно изненадување, агенти на полицијата влегле авионот и го пребарале секој агол.

Тоа го исплашило семејството на Пеп, за медиумите зборуваа дека агентите се однесувале многу непријатно, како и дека не сакале да им откријат зошто се мета на претрес. Вознемирена била и ќерката на Пеп, а тоа го налутило менаџерот на Манчестер Сити.

„Не ги знам правилата на аеродромот и дали имаат дозвола така да се однесуваат, всушност тие се смеат“, изјави Гвардиола за медиумите.

Причината?

Наводно полицијата се сомневала дека во неговиот авион се наоѓа сменетиот претседател на Каталонија, Карлос Пуџдемон кого го чека затвор доколку не се врати во Шпанија. Полицијата се сомнева дека илегално се обидел да влезе во земјата, според нивните информации Гвардиоила бил спремен да му помогне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: Шоу на Интер, „покер“ на Икарди!

Интер со високи 5:0 ја декласира Сампдорија, а херој на „нероаѕурите“ беше Мауро Икарди ко…