Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија покажа квалитет во дербито: „Пукна петарда“ во голот на Илиќ ?

Шкендија покажа квалитет во дербито: „Пукна петарда“ во голот на Илиќ ?

Вардар и Шендија денес го одиграа дербито на колото во кое Шкендија запиша убедлива победа.

Почетокот на мечот не најавуваше убедлив триумф на гостите од Тетово. Попзлатанов го доведе Вардар во водство во 12. минута до водство, меѓутоа Рамадани со евроогол ја врати Шкендија во водство само две минути подоцна.

Следуваше период во кој гледавме добар фудбал, но погодоци немаше се до финишот од првиот дел. Тогаш Ахмеди го совлада Илиќ за 1:2.

Вардар се држеше се додека не прими и трет гол кога погоди Ибраими. По тој гол домаќините целосно се распаднаа и Шкендија доминираше.

Домицинацијата на Шкендија донесе уште два гола во мрежата на Илиќ, погодуваа Тотре и уште еднаш Ахмеди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…