Дома Трансфер зона Шинџи Кагава пронајде нов клуб

Шинџи Кагава пронајде нов клуб

Јапонецот Шинџи Кагава е пред потпис со новиот клуб.

Според последните информации Кагава кариерата ќе ја продолжи во грчки ПАОК, Јапнецот треба да ги помине само уште лекарските прегледи.

Во Грција Кагава пристигнува од шпанската Сарагоса.

Кариерата овој фудбалер ја започна играјќи за Осака, а во Европа го носеше дресот уште на Борусија Дортмунд, Манчестер Јунајтед и Бешикташ.

Зад своето име има две титули во Бундеслигата, два германски купа, Премиер лигата и Комјунити Шилд, како и Азиски куп со селекцијата на Јапонија за која настапи на 97 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден …