Дома Фудбал Останато Швајнштајгер му предложи тренер на Баерн

Швајнштајгер му предложи тренер на Баерн

Во медиумите на големо се шпекулира за тоа кој би можел да седне на клупата на Баерн.

Раководство на Баерн во неделата после лошите резултати го отпушти Нико Ковач, а во медиумите се споменуваат многу имиња, а меѓу нив и она на Жозе Мурињо.

Мурињо е без ангажман од декември во 2018 година кога го напушти Манчестер Јунајтед.

„Можам да го замислам Мурињо во Германија се сеќавам дека секогаш ме прашуваше за Баерн и Бундес лигата. Навистина го познаваше секој играч, дури и оние од помалите тимови, учеше и германски. Верувам дека ако му се понуди би го прифатил предизвикот“, изјави Швајнштајгер во разговорот за „Билд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Серија А продолжува на 20 ти јуни, седум дена претходно италијанскиот Куп!

Денес се одржа клучниот состанок на кој се одлучуваше судбината на Серија А и беше донесен…