Дома Фудбал Останато Чеферин на ЕП ќе навива за Македонија

Чеферин на ЕП ќе навива за Македонија

Првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин во интервју за португалски „Рекорд“ откри дека на претстојното Европско првенство ќе навива за македонија.

Чеферин од септември 2016 година дојде на местото претседател на УЕФА и го наследи Мишел Платини. До доаѓањето на клупата тој беше прв човек на словенечкиот фудбал.

„Моите симпатии на ова ЕП се упатени кон Македонија“, изјави Чеферин.

Инаку, Словенија утре ќе биде првиот противник на Македонија во двата пријателски натпревари пред стартот на ЕП. Вториот го играме во петок со Казахстан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…