Дома Фудбал Италија Четири важни потписи договорени на „Сан Сиро“!

Четири важни потписи договорени на „Сан Сиро“!

Италијанските медиуми пренесуваат дека се е завршено.

Како што пренесуваат медиумите на Апенините свој потпис на договори со клубот од Милано ставиле Паоло Малдини, Звонимир Бобан, Федерико Масара и тренерот Марко Џампаоло.

Малдини е на позицијата технички директор, Звонимир Бобан ќе ја извршува улогата на тим-меанџер, Масара ќе биде спортски директор, додека Џампаоло секако ќе биде нов тренер на италијанскиот шампион.

Според италијанските медиуми нема можност нешто да се промени, работите се договорен и наскоро се чека официјално да бидат објавени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…