Дома Трансфер зона Челзи и Сити го сакаат дефанзивецот на Тотенхем

Челзи и Сити го сакаат дефанзивецот на Тотенхем

0

Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи и Манчестер Сити спремаат „напад“ на дефанзивецот на Тотенхем, Тоби Алдервајлед.

Алдервајлед моментално е повреден, не беше во конкуренција за мечот со Арсенал и сигурно нема да игра против Јуве во ЛШ.

29-годишниот Белгиец минатите сезони беше еден од најважните фудбалери на „спарси“, но оваа сезона го мачат повреде, па одлично го заменува младиот Санчез.

Алдервајлед има договор со Тотенхем до 2019 година, па доколку до лето не го продолжи договорот, тогаш лондонскиот клуб најверојатно ќе го продаде.


Следете го Sportski.mk и на


Таквата ситуација сакаат да ја искористат Челзи и Манчестер Сити, па веќе спремиле понуди за одличниот дефанзивец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса има план како да го врати Нејмар – му нуди трампа на ПСЖ

Шпекулациите за иднината на Филипе Кутињо во Барселона не престануваат откако Бразилецот о…