Дома Топ вести Челзи денес ќе потроши 200 милиони фунти?

Челзи денес ќе потроши 200 милиони фунти?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Според медиумите во Англија Челзи денес во последниот ден од преодниот рок би можел да потроши 200 милиони евра.

Новиот сопственик на Челзи, Тод Боели троши како никој друг на трансфер пазарот. Денес е последен ден во преодниот рок и Челзи е во преговори со Бенфика за трансферот на Енцо Фернандез вреден околу 115 милиони фунти.

Тод Боели ќе тропне и на вратата на Брајтон каде што со понуда од 80 милиони фунти ќе се обиде да го ангажира Моисес Каиседо за кого е заинтересиран и Арсенал.

Сепак треба да се спомене дека Брајтон веќе одби понуда од 70 милиони фунти од „топџиите“.

Ако се реализираат ваквите најави тоа значи дека Челзи само денес ќе потроши 200 милиони фунти,.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…