Дома Топ вести Челзи го нуди Фабрегас за Де Шиљо

Челзи го нуди Фабрегас за Де Шиљо


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека раководството на Челзи е спремно да му понуди трампа на Милан, така што ќе го даде Цеск Фабрегас за да го добие потписот на Матија Де Шиљо.

Цеск Фабрегас не е прва опција на Антонио Конте па поради тоа често се говори за негово заминување од „Стенфорд Бриџ“, а најзинтересиран за неговиот потпис е токму Милан.

„Сините“ се спремни да ја искористат таквата ситуација и да го добијат левиот бек Матија Де Шиљо, кој е голема желба на тренерот Антонио Конте.

Притоа „сините“ покрај Де Шиљо сакаат и доплата од 10 милиони евра, но Милан тешко дека ќе се согласи на ваквата трампа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …