Дома Македонски спорт Чекор напред: Никола Секулов доби повик во младинскиот тим на Јувентус!

Чекор напред: Никола Секулов доби повик во младинскиот тим на Јувентус!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Денес продолжуваат возбудувањата од Лигата на шампионите, а познато европските гиганти играат и европско натпреварување за младинци.

Токму во оваа категорија има нешто интересно за нашата спортска јавност.

Имено, младинскиот тим на Јувентус денес oд 14:00 часот ќе игра против швајцарскиот Јанг Бојс на гостински терен, а помеѓу повиканите доби и Македонецот Никола Секулов.

Секулов веќе долги години настапува во помладите категории на Јувентус, а повикот за натпревар на младинците секако е голем чекор напред во неговата кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Во селото Леуново, Маврово по трети пат се одржа тр…