Дома Фудбал Останато Циркуз во Хрватска: Голман јаде скара и рани куче на сред натпревар (ВИДЕО)

Циркуз во Хрватска: Голман јаде скара и рани куче на сред натпревар (ВИДЕО)

0

На Балканот често пати сме сведоци на урнебесни ситуации на фудбалските терени, а сега една таква ни доаѓа од Хрватска.

Во натпреварот на островот Хвар помеѓу Леванда и Ватра натпреварот беше обележан со неверојатни сцени какви што досега не сме виделе.

Дел од резервните фудбалери и навивачите покрај аут линијата си правеа скара. Скарата стигна и до голманот, а тој циркузот го продолжи со тоа што го ранеше кучето во текот на натпреварот.

На видеото кое се појави се гледа дека голманот по име Стефан Дулќиќ во еден момент додека јаде се „сецнува“ затоа што противниците тргнале во напад, но за негова среќа неговите соиграчи го решиле проблемот, па не мораше да се мачи да интервенира со сендвичот во рака…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мајсторија на Роналдо за Португалија! (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо игра одличен натпревар за Португалија против Литванија. Португалија има …