Дома Останати Ракомет Цепелинот на Димитриоски и Серафимов од Металург еден од најубавите во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Цепелинот на Димитриоски и Серафимов од Металург еден од најубавите во СЕХА лигата (ВИДЕО)

СЕХА лигата како и голем број други спортски натпреварувања е во прекин и сега се чека информација кога би можела да биде продолжена.

Додека се чека да се продолжи сезоната регионалното натпреварување објави интересна видео компилација со најдобрите цепелин. Во видеото се најде и цепелинот на Металург од натпреварот против Железничар.

Во таа акција учествуваа Димитар Димитриоски и Мартин Серафимов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Цепелинот на Лазаров и голот на Периќ за реми на Е.Пелистер во топ 5 во Европската лига

Oткако се комплетираше второто коло во Европската лига ЕХФ како и секогаш ги објави најдоб…