Дома Македонски спорт Мак ракомет Хрватски репрезентативец го засили Еурофарм (фото)

Хрватски репрезентативец го засили Еурофарм (фото)

Хрватскиот ракометар Ловро Јотиќ и официјално е нов член на Еурофарм Работники треба да биде големо засилување за битолскиот клуб.

Пред предизвикот од Лигата на шампионите, Еурофарм Работник обезбеди квалитетен лев и среден бек, кој стави потпис на двегодишен договор, а доаѓа од ППД Загреб.

Дваесет и четиригодишниот загрепчанец ќе биде замена за Филип Кузмановски, но и за Остроушко, кој кариерата ја продолжи во Романија.

Јотиќ е третото интернационално засилување за битолскиот тим ова лето, претходно потпишаа Ратајац и Вегар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Карантинот не го смирил Џани: Даде гол па ја скрши камерата (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски очигледно едвај чекал да помине карантинот и д…