Дома Луд Спорт Холифилд се врати во рингот и се посрамоти🎥

Холифилд се врати во рингот и се посрамоти🎥

Поранешниот боксерски шампион Ивандер Холифилд после 10 години се врати во рингот и беше нокаутиран во првата рунда.

Холифилд има 59 години и  ги одмери силите со Бразилецот, Вилтор Белфорд во егзибициски меч на Флорида.

Белфорт најпрво успеа да го прати Холифилд на подот, а откако борбата продолжи, следуваа нови силни удари во главата и телото на некогашниот шампион,  па судијата мораше да го прекине мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Перез, Реал може да ги донесе Халанд и Мбапе

Економскиот потпретседател на Барселона, Едуард Ромеу имаше само пофални зборови за претсе…