Дома Видео Хокеар беше удрен со пак, па си ги собираше забите од мразот (ВИДЕО)

Хокеар беше удрен со пак, па си ги собираше забите од мразот (ВИДЕО)

Во хокеј натпреварот помеѓу Вегас и Монтреал хокеарот Пол Стастни беше погоден со пак во лицето од Џоен Армиес.

Ударот беше силен, па Стастни остана без неколку заби кои си ги собираше од мразот после што го напушти теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Познато колку ќе заработат Вајлдер и Фјури од борбата за титулата

Реванш борбата за титулата светски шампион во тешка категорија помеѓу Тајсон Фјури и Деонт…