Дома Останати Кошарка НБА Хит: Погледнете со какви маички се појавија соиграчите на Јокиќ

Хит: Погледнете со какви маички се појавија соиграчите на Јокиќ

Петтиот натпревар помеѓу Денвер и Минесота кој заврши со победа на актуелниот шампион од 112:97 започна со церемонија на која на Никола Јокиќ му беше доделена наградата за МВП.

За Јокиќ ова беше прв натпревар откако беше прогласен за најкорисен играч и така го одигра бидејќи постигна 40 поени и додаде 13 асистенции и седум скока.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Наградата на Јокиќ му ја додели комесарот на НБА, Адам Силвер, а беа воодушевени и соиграчите на Јокиќ. Посебно интересен беше моментот кога на паркетот излегоа со маички во чест на својот соиграчи.
На маичките пишуваше:ж

„Се сеќавате ли кога ми се смеевте?“.

Ова МВП признание за Јокиќ е трето во кариерата, а бидејќи водат против Минесота со 3:2 во серијата и понатаму се во игра за нова титула во најсилната кошаркарска лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…