Дома Топ вести Харт се враќа на Островот, и тоа кај големиот ривал!

Харт се враќа на Островот, и тоа кај големиот ривал!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Изјавата на Тибо Куртоа дека сака да се врати во Шпанија не беше најдобро прифатена во Челзи, кој веќе почна да бара нов голман.

Куртоа оваа сезона не брани на највисоко ниво и статистички гледано е најлош голман во Премиер лигата со 47,1% успешни одбрани. Тоа значи дека противничките удари почесто завршуваат во мрежата, отколку што тој ги брани.

Англиските медиуми тврдат дека Конте ја губи довербата во Белгиецот и дека бара ново решение за голманската позиција.

Медиумите тврдат дека правата желба е англискиот репрезентативец Џо Харт, кој моментално е на позајмица во Торино и одлично брани за италијанскиот клуб.

Познато е дека Гвардиола не го сака во Сити, па „сините“ се спремни да ја искористат таквата ситуација и да го донесат Харт на „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…