Дома Останати Кошарка Хаос во Косово: Избодени две лице во финалето од кошаркарскиот куп

Хаос во Косово: Избодени две лице во финалето од кошаркарскиот куп

Финалниот натпревар помеѓу екипите на Трепча од Косовска Митровица и Голден игл од Сува Река донесе вистински хаос.

Во целиот хаос според информациите на „Кланкосова.тв“ две лица биле и избодени, нешто подоцна информацијата ја потврдија и од полицијата во изјава на портпаролот Авни Захити.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Околу 21.30 часот е пријавено дека две лица по кошаркарскиот натпревар се повредени со остар предмет и побарале помош во Брзата помош на регионалната болница во Митровица. Полицијата го расчистува случајот“, изјави Захити.

Инцидентот се случил по завршувањето на финалето во кое Трепча по 12 години ја освои титулата со победа во „мајсторката“ од 67:66.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Официјално: Кевин Пантер претставен во новиот клуб

Сега веќе поранешниот кошаркар на Партизан, Кевин Пантер и официјално е нов член на Барсел…