Дома Останати Фјури демантираше: Не се повлекувам!

Фјури демантираше: Не се повлекувам!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Светскиот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури, демантираше дека се повлекува од боксот и истакна дека изјавата ја дал само да покаже „какви се медиумите“.

„Боксот е најжалното нешто во кое некогаш сум учествувал. Јас сум најголем и се пензионирам“, напиша 28-годишниот Британец на Твитер.

Неколку часа потоа сепак Фјури ја демантираше сопствената изјава.

„Мислевте дека така лесно ќе си замине Кралот на Циганите? Овде сум за да останам. Јас сум најголемиот. Ова само ви покажува какви се медиумите“, напиша Фјури.

Минатата недела стана јасно дека Фјури бил фатен во употреба на кокаин. Англичанецот паднал на допинг проверка на 22 септември.

Следниот ден тој го одложи по втор пат реваншот против Владимир Кличко за титулите на Светската боксерска асоцијација (WBA) и Светската боксерска организација (WBO).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Легендарниот Федор брутално претепан замина во пензија🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендарниот Федор Е…