Дома Луд Спорт Фудбалот го замени со тетоважите на само два дена пред натпреварот на „Вембли“!

Фудбалот го замени со тетоважите на само два дена пред натпреварот на „Вембли“!

0
tatto

За голем дел љубители на фудбалот сигурно е сон да заиграат на „Вембли“, но за овој човек тоа и не е некоја голема работа.

Син Риг беше член на фудбаслкиот клуб од Лига 2 Њупорт Коутри кој ќе игра против Тотенхем на „Вембли“, но овој фудбалер на само два дена пред натпреварот одлучи да стави крај кариерата како фудбалер и да започне ново поглвје.

Имено, тој се одлучи фудбалот да го замени со тетоважите, односно да започне со тетовирање.

„Му кажав на Син да остане. Одлуката фудбалот да го замени со цртањето тетоважи ја донесе од поодамна. Се обидов да го убедам да го промени мислењето, но тој е паметен и едноставно повеќе не е заљубен во оваа игра. Беше одличен и навистина сакав да остане, на крајот се беше завршено пријателски“, изјави менаџерот на клубот Мајкл Флајн.

Риг оваа сезона собра 21 настап.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Европскиот рекордер од Прилеп: Дресот од Де Геа ќе го урамам во дневната соба!

Откако вчера вечер како „бомба“ во обложувачкиот свет одекна дека Македонец од Прилеп осво…