Дома Луд Спорт Фото: Роналдо маскиран – крена паника во Мадрид!

Фото: Роналдо маскиран – крена паника во Мадрид!

0

Кристиано Роналдо повторно се најде во центарот на вниманието на шпанските медиуми откако се обиде да се скрие од фановите при излегувањето од еден мадридски ресторан.

Португалскиот фудбалер беше на вечера со своето семество во еден мадридски ресторан, а таа вест веднаш се прочу низ шпанската престолнина.

Кога Роналдо сакаше да го напушти ресторанот пред истиот имаше голем број негови фанови кои само сакаа да се сликаат со него. Меѓутоа, ѕвездата на Реал не беше баш расположен за автограми и сликање, па на интересен начиинсе обиде да избега.


Следете го Sportski.mk и на


Португалецот се маскираше така што лицето го покри со својот шал, но иако му се гледаа само очите, навивачите го препознаа. Роналдо ги игнорираше и брзо влезе во својот автомобил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Мајсториите на Барди и Меси: Ла Лига го смести Барди „рамо до рамо“ со супер ѕвездата (видео)

Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лиг…