Дома Луд Спорт ФОТО НА ДЕНОТ: Фудбалските ѕвезди со шампионски шпалир за вистинските херои

ФОТО НА ДЕНОТ: Фудбалските ѕвезди со шампионски шпалир за вистинските херои

Фудбал нема и никој не може да каже со сигурност до кога ќе биде така.

Пандемијата со коронавирусот ги затвори дома фудбалерите, но и другите спортисти, а сега вниманието го добиваат оние вистинските херои – докторите.

И претходно многу се пишуваше дека фудбалерите се преплатени, па најмногу беа споредувани со докторите кои се борат да спасат човечки животи.

Фотографијата која ние ја видовме денес за нас најдобро ја отсликува актуелната ситуација. Фудбалските ѕвезди се застанати и со шампионски шпалир ги поздравуваат докторите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Денот кога Шева го реши италијанското финале: Тие секунди никогаш нема да ги заборавам (ВИДЕО)

Toчно на денешен ден пред 17 години Милан го победи Јувентус на „Олд Трафорд“ и ја освои т…