Дома Фудбал Останато ФИФА 18 на удар на јавноста, незадоволните корисници започнаа и петиција!

ФИФА 18 на удар на јавноста, незадоволните корисници започнаа и петиција!

Изминатите денови друштвените мрежи се преплавени со ознаката #FixFIFA.

Со оваа ознака корисниците го изаразуваат своето незадоволство од последната верзија на оваа фудбалска симулација.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Незадоволните фанови на оваа игра дури започнаа и петација која за за само три дена ја потпиша околу 10.000 луѓе.

Преку петецијата тие бараат преправки. Според наводите на „Дејли Мејл“, ФИФА 18 е премногу промената, но и тврдат дека „gameplay“ е многу поспор од претходните верзии.

Корисниците и љубиителите на ФИФА се надеваат дека „ЕА Sports“, ќе ги воочи грешките и брзо ќе реагира.

Коментари
  • „ФИФА 18“: Oва се најдобрите ДЕСЕТ!

    Сите фанови на фудбалската симулација „ФИФА“ наскоро ќе го добијат новото издание „ФИФА 18…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…