Дома Фудбал Англија ФА Куп: Тотенхем се истури врз Транмере

ФА Куп: Тотенхем се истури врз Транмере

0

Фудбалерите на Тотенхем вечерва одиграа перфектен натпревар во рамките на ФА Купот.

Тие во 3. коло гостуваа кај Транмере кој се натпреварува во четвртата по ранг англиска лига и на крајот славеа со убедливи 7:0.

Тренерот Маурисио Покетино на теренот извади комбиниран тим и на клупата ги остави ѕвездите како Ериксен и Кејн.

Тотенхем се мачеше во првото полувреме и до водство дојде дури во 40. минута. Сепак, во продолжение тоа изгледаше сосема поразлично па гостите постигнаа уште шест погодоци.


Следете го Sportski.mk и на


Натпреварот се одигра на Прентон Парк пред околу 13.000 гледачи.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…