Дома Фудбал Англија ФА Куп: Манчестер Јунајтед доби најтежок противник

ФА Куп: Манчестер Јунајтед доби најтежок противник

Манчестер Јунајтед доби најтешка задача од сите фаворити во ждрепката за третото коло во ФА Купот.

„Црвените ѓаволи“ ќе ги одмерат силите со Астон Вила, кои предводени од легендата Стивен Џерард игра одлично.

Бранителот на титулата Лестер ќе се сретне со Вотфорд, додека Вест Хем на својот стадион ќе игра со Лидс.

Сите натпревари од третото коло во ФА Купот на Англија ќе се играат во периодот од 7 до 10 јануари 2022 година.

Ливерпул ќе го пречека Шрузбери, Сити му гостува на Свиндон, Тотенхем ќе го пречека Моркамб, Челзи е домаќин на Честерфилд, додека Арсенал има незгодно гостување кај Нотингем Форест.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…