Дома Трансфер зона Фабио Борини пред враќање во Англија

Фабио Борини пред враќање во Англија


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Фабио Борини доби понуда која најверојатно нема да ја одбие.

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Фабио Борини е без клуб откако му заврши соработката со Верона на крајот на претходната сезона и со изборот на новиот клуб не брзаше.

Борини во новата сезона изгледа ќе игра за Свонси преговорите се во тек и наскоро би требало да биде објавено.

Ова би било враќање на Борини во Свонси каде што играше во 2011 година кога го доведе Брендан Роџерс од Челзи на позајмица.

Покрај Ливерпул, Борини играше уште за Парма, Рома, Сандерленд и Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…