Дома Останати Кошарка Уште едно признание за Димитријевиќ: Нено ја има најдобрата тројка за Хувентуд сезонава! (ВИДЕО)

Уште едно признание за Димитријевиќ: Нено ја има најдобрата тројка за Хувентуд сезонава! (ВИДЕО)

Maкедонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ доби уште едно признание.

Димитријевиќ во изборот на топ 5 најубави тројки на неговиот Хувентуд се најде на првото место. Тројката со која Димитријевиќ го освои првото место ја постигна во натпреварот против Тенерифе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Во феноменална трка Ферстапен победи на Силверстоун!

Холанѓанецот Макс Ферстапен победи на денешната трка на Силверстоун. Младиот возач на Ред …