Дома Видео Утрово се случи едно од најголемите промашувања во историјата на фудбалот 🎥

Утрово се случи едно од најголемите промашувања во историјата на фудбалот 🎥

Често пати се случува фудбалерите да се „прослават“ со неверојатни промашувања, меѓутоа некои од тие промашувања посебно се издвојуваат.

Таков е случајот со фудбалерот на Сиднеј, Патрик Вуд во натпреварот утрово кој неговата екипа го играше против Централ Кост Маринерс.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Австралискиот напаѓач доби подарок од домашниот голман и изгледаше дека лесно ќе погоди, но место тоа несфатливо ја испрати топката покрај голот. На крајот имаше среќа што ова негово промашување не влијаеше на конечниот резултат бидејќи неговиот тим победи со 1:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол од слободен удар постигнат во Хрватска 🎥

Tимот на Ријека се пласираше во полуфиналето од Купот на Хрватска откако со минимални 1:0 …